Japoniška pirtis

Japoniškos pirtys ir jų tradicija susiformavo susipynus pagonybės ir budizmo bruožams. Japoniškos pirtys yra itin savitos, kaip ir visa Japonijos kultūra. Seniau didžiulės japoniškos viešosios pirtys buvo visuomeninio gyvenimo centras. Japoniškos pirtys buvo puiki vieta draugams susirink, susižinoti naujienas ir gandus. Japoniškoje pirtyje reikalauja pirmiausia tinkamai nusiprausti muilu ir tik poto leidžiama pasinerti į statinę pilną šilto vandens. Šios maudymuisi skirtos statinės buna sandarios ir pagamintos iš minkštos medienos.

Japoniškos pirtys yra vertinga gydymo ir profilaktinė priemonė pašalinanti stresą, medžiagų apykaitos sutrikimus, stimuliuojanti širdies ir kraujagyslių sistemą bei inkstus, malšinanti reumatinius skausmus, šalinanti riebalų sankaupas, jauninanti odą, naikinanti kenksmingas bakterijas, šalinanti nuovargį, suteikianti jėgų.

Tradiciškai japoniškos pirtys yra sudarytos iš dviejų patalpų. Pirmoji patalpa yra priepirtis, kur yra kruopščiai nusiprausiama muilu prieš pirties procedūras. Antrojoje patalpoje būna nedidelės japoniškos pirtys – medinės statinės su joje įmontuota krosnimi.

Japoniškos pirtys ir procedūra negalima lyginti su suomiška, rusiška ar turkiška. Japoniškoje pirtyje kūno kaitinimas vyksta nedidelėje medinėje statinėje su krosnele, o vandens temperatūra gali pakilti iki 45 laipsnių C.

Klasikinės Japoniškos pirties procedūra: Vanduo pirtyje įkaitinamas iki 40-45 laipsnių temperatūros. Pirties vanduo praturtinamas jūros druka, kuri atpalaiduoja. Japoniškoje pirtyje būnama 10-15 minučių.

Japoniška pirtis tuom nesibaigia. Nusišluosčius sausai 15 - 20 minučių panyrama į statinę su karštomis pjuvenomis. Dažniausiai naudojamos kedro pjuvenos sumaišytos su lapais, gydomosiomis ir kvapniosiomis žolelėmis. Pjuvenų, lapų ir žolelių mišinys kaitinamas iki 60 laipsnių temperatūros.

Dar kitoje statinėje būna pripildyta apvaliais pašildytais jūros nugludintais akmenėliais, kurie sukuria masažo efektą.

Po visų šių procedūrų japoniškoje pirtyje, japonai bendrauja tarpusavyje, užkandžiauja restoranuose, skaito - būna atsipalaidavę. Visa tai atliekama netoli pirties.