Dailylentes pirciai Gultai pirciai
Dailylentės pirčiai Gultai pirčiai

Svarbu tinkamai išsirinkti mediena pirčiai. Geras medienos pasirinkimas garantuoja komfortišką, gražią ir ilgaamžišką pirtį. Pirties sienos apkalamos 1,5-2 cm storio medinėmis dailylentėmis. Geriausia ir populiariausia mediena apkalimui liepa, juodalksnis, drebulė. Netinka dailylentės pirčiai iš sakingos (pušis) ar lengvai pūvančios medienos (beržas). Mediena kvėpuoja, kaupia ir gerai išlaiko šilumą. Stipriai įkaitusi mediena skleidžia malonų medžio aromatą ir kuo dailylentės storesnės – tuo geresnės pirties savybės.

Gultai

Gultus galima įvardinti svarbiausiu pirties baldu ir nuo jų patogumo tiesiogiai priklauso malonumas pirtyje. Gultai įrengiami priklausomai nuo poreikių ir būsimo naudojimo.
Gultų paviršius turi būti neištisinis užtikrinant oro judėjimą pirtyje ir tinkamą karščio pasiskirstymą. Optimalus gultų storio ir pločio santykis yra 1:4. Gultams naudojama naturali ir chemiškai neapdorota mediena, kuri neišskiria dervų, neskilinėja ir greitai džiūsta. Tinkamiausia ir populiariausia mediena gultams – liepa, juodalsknis, drebulė, abachi ir raudonasis Kanados kedras.

Išsirinkus mediena svarbu atkreipti dėmesį į gultų išdėstymą.
Dažniausiai:

Sėdėjimui pirtyje tinkamesni gultai įrengiami kuo aukščiau, siekiant, kad pirtininkų kojos būtų virš kronelės akmenų linijos ir nebūtų gerokai vėsesnės.

Sėdimoms pirties procedūroms tinkamesni gultai įrengiami aukščiau, nei gulėjimui tinkamesni, užtikrinant tolygesnę temperatūrą pirtininkui sėdint. Karštis tolygiai veikia visą kūną nuo galvos iki kojų galiukų. Tai galima įgyvendinti, užtikrinant, kad pirtininkų kojos būtų aukščiau pirties krosnelės akmenų linijos ir nepamirštant pirtininkų patogumo palypėjimą iki gultų. Tai yra tradicinis Suomiškų pirčių pirties gultų išdėstymas.

Gulimėjimui pirtyje tinkamesni gultai įrengti žemiau nei sėdimoje pirtyje. Pagrinde rusiškose pirtyse įrengti gultai būna pritaikyti gulėjimui ir vantos procedūroms. Perimasis vantomis yra neatsiejama Rusiškos pirties dalis, todėl vanojančiam pirtininkui turi būti patogu. Vanojančiajam turi būti patogu stovėti, pasiekti vantas ar užpilti vandens ant akmenų. Visa tai turi būti ranka pasiekiama, todėl viršutinis gultas turi būti patogiame aukštyje. Gultui esant per žemai garas laikysis per aukštai, jei per aukštai – vanojančiam bus nepatogu atlikti procedūras.

Gultų išdėstymas: