Turkiška pirtis

Turkiškos pirtys išsiskiria netik rytietiškos kultūros dvelksmu, bet yra puiki vieta atsipalaiduoti ir pamiršti dienos vargus. Nuo seno turkiškos pirtys užėmė ypatingą vietą žmonių gyvenime. Turkiškos pirtys buvo vieta išlaikyti švarų ir sveiką kūną, atgauti dvasinę stiprybę ir pabendrauti. Turkiškos pirtys buvo socialinio gyvenimo ašis. Turkiškos pirties metu buvo bendraujama, dalinamasi naujienomis ir gandais. Turkiškos pirties pavadinimas reiškia "skleidžianti šilumą" ir atspindi iš senovės žinomą gydantį šilumos poveikį. Turkiškos pirtys gerokai skiriasi nuo mums įprastos rusiškos ir suomiškos pirties temperatūra ir drėgme. Turkiškos pirtys yra gerokai drėgnesnės, bet temperatūra yra žemesnė. Pirtyje galima pasijusti tarsi tropikuose, drėgmės ir karščio santykis yra puikiai suderintas. Turkiška pirtis neįsivaizduojama be profesionalaus masažo užbaigiančio pirties procedūrą. Turkiškos pirties pagrindas yra apvalus kambarys, kuriame pirtininkai kaitinasi ant karštų, iš marmuro padarytų gultų uždengtų drobulėmis. Po kaitinimosi turkiškoje pirtyje atliekamas intensyvus masažas - kūnas trinamas grubia plaušine su muilinu vandeniu. Orginalioje turkiškoje pirtyje nėra jokių garo generatorių, temperatūra perduodama šylant sienoms, grindims ir marmuriniams gultams. Pirties temperatūra ir drėgmė pirtyje reguliuojama šlakstant pirties sienas ir gultus. Pirties grindys visą laiką išlieka šiltos suteikdamos nuolatinį komfortą. Kupolo formos lubos turkiškoje pirtyje yra technologinė gudrybė: pirtyje kylantys garai kondensuojasi ir virsta lašais, kurie nelaša žemyn, bet nuteka sienomis. Dar vienas esminis skirtumas – turkiškoje pirtyje įrengta ventiliacija palengvina kvėpavimą. Naujokui masažas turkiškoje pirtyje gali atrodyti kaip kankinimas, bet gydomasis poveikis nepaneigiamas.

Klasikinės Turkiškos pirties procedūra:
Turkiškoje pirtyje procedūra prasideda nuo persirengimo ir pasiruošimo pirčiai – kūno sušildymo.

Sušilęs pirtininkas eina į pagrindinę turkiškos pirties patalpą su marmuriniais gultais. Turkiškoje pirtyje kūnas kaitinamas ir šildomi raumenys ant karštų marmurinių gultų uždengtų drobule.

Suminkštinus odą ir atvėrus poras einama į specialias garinimosi nišas. Klasikinės turkiškos pirtys paprastai susideda iš penkių garinimosi nišų, kuriose drėgmė kyla nuo nuo 70% iki 100%. Pirties lankytojas kaitinasi garinimosi nišose kol užkaista ir vėl grįžta į pagrindinę patalpą pailsėti ant marmurinių gultų.

Išsikaitinus pirties lankytojui atliekamas viso kūno masažas profesionalaus masažuotojo – tai išskirtinis turkiškos pirties bruožas. Pirmiausia masažuotojas nušveičia visą kūną nuo galvos iki kojų muilinu vandeniu ir plaušine. Surangėjusios odos sluoksnis pašalinamas, oda lieka švari ir švelni. Intensyvus viso kūno masažas turkiškoje pirtyje atliekamas padengiant visą kūną muilo putomis. Masažo metu atliekamas sąnarių sukimas, ištempiamos rankos, kojos ir stuburas.

Galiausiai einama į patalpą, kurioje kitas masažuotojas ištepa kūną kvepiančiais aliejais. Nuo visų šių procedūrų kūnas tampa lankstus, o oda stangri ir švelni. Turkiškos pirties lankytojas galiausiai pereina į kitą patalpą, kurioje jo kūnas ištepamas kvepiančiais aliejais ir galima pailsėti ir galutinai atvėsti.